Založenie s.r.o. online

0
1922

Chceli by ste začať podnikať a vybrali ste si formu spoločnosti s ručením obmedzeným? Ak áno, pri tejto forme podnikania máte výhodu, že viete začať podnikať aj z pohodlia domova. Riešením je založenie spoločnosti s.r.o. online, čiže cez internet. Pod týmto pojmom pritom chápeme buď úplné alebo čiastočné vybavenie bez osobných návštev úradov.

Časy, kedy ste museli stáť všade v rade a to vrátane pošty, kde ste museli kupovať kolky a potom s nimi chodiť po úradoch, sú už našťastie preč. Netešte sa ale predčasne, neznamená to automaticky hneď druhú možnosť, čiže plne elektronický spôsob vybavovania.

Našťastie, aj v tomto ohľade však už existujú alternatívy. Tam, kde zatiaľ nestačí reagovať štát a verejná správa, reaguje súkromný sektor. Pokiaľ chcete mať totiž založenie „eseročky“ úplne bez akýchkoľvek problémov či straty času a energie, môžete si nechať založiť firmu na kľúč od profesionálov. V tomto prípade naozaj platí, že to pôjde cez internet.

Čo sa dá vybaviť pri založení s.r.o. online

Čo sa dá vybaviť pri založení s.r.o. onlineSamotné zakladanie s.r.o. je proces, ktorý má niekoľko štádií. Technicky ide v podstate o zvolenie si predmetu podnikania, spísanie nevyhnutných dokumentov, ich podanie so žiadosťou o zápis do spoločnosti a v prípade schválenia registráciu u správcu dane.

Vydanie živnostenského listu spoločne so živnosťami za účelom založenia s.r.o. je možné vybaviť elektronicky cez internet, rovnako tak zaplatiť aj poplatok za vydanie.

Podanie dokumentov, najmä spoločenskej zmluvy či zakladateľskej listiny, návrhu na zápis spoločnosti a príloh k návrhu na zápis je tiež možné podať online.

Cez internet môžete zaplatiť aj súdny poplatok za podanie návrhu na zápis spoločnosti.

To, čo vybaviť cez internet a online nemožno, je overenie podpisu na spoločenskej zmluve alebo na podpisovom vzore konateľa. Nakoľko overenie musí prebiehať priamo na matrike alebo u notára a nemôže sa jednať o uznanie podpisu za vlastný, ale musí ísť o osvedčenie pravosti podpisu podpísaného priamo pri overení, je možné len osobné vybavenie.

Pohodlné založenie S.R.O. online
– rýchle spracovanie
– ušetríte peniaze, žiadne skryté poplatky
– zadanie objednávky trvá iba pár minút
– prehľad o všetkých krokoch
– profesionálny prístup


Ak sa rozhodnete pre vybavovanie online, to prebieha cez portál slovensko.sk a potrebujete:

elektronický občiansky preukaz s čipom, ktorý u nás vydávajú už od roku 2013, pričom ho dostanete buď pri pravidelnej výmene, alebo na požiadanie
na čipe elektronického občianskeho preukazu potrebujete mať správny a platný certifikát a kryptografické kľúče, k občianskemu tiež dostanete čítačku do USB
po zapojení čítačky musíte nainštalovať potrebný software pre prácu so samotným elektronickým občianskym preukazom a tiež so zaručeným elektronickým podpisom
na záver potom pri samotnom zakladaní cez portál slovensko.sk vložíte na vyzvanie občiansky preukaz do čítačky a zadáte bezpečnostný osobný kód a PIN kód

TECHNICKÉ PROBLÉMY AKO „NUTNÉ ZLO“

Ak sa vám zdal uvedený postup trocha komplikovaný, tak sa mýlite, v praxi to je pomerne jednoduché. Problémom však ani nie je tak vybavenie elektronického občianskeho preukazu a podpisu, ale ich použitie. Niekedy sa bohužiaľ nevyhnete technickým problémom.

Možnosti, ako založiť s.r.o.

Možnosti, ako založiť s.r.o.Online či osobne? A ak online, tak svojpomocne alebo zveriť celé založenie firmy niekomu inému? Ak ešte stále riešite túto dilemu, pripravili sme si pre vás v jednoduchom prehľad porovnanie výhod a základných informácií o tom, aké sú možnosti.

Nech sa páči, tu sú tri najčastejšie spôsoby zakladania s.r.o. spoločnosti u nás:

Svojpomocné založenie osobne: Ak vás odradil proces vybavovania elektronického občianskeho a zaručeného elektronického podpisu, stále je možné riešiť založenie obchodnej spoločnosti osobne. Najskôr musíte ísť osobne na živnostenský úrad, kde požiadate o vydanie živnostenského listu s predmetmi pre podnikanie v s.r.o. spoločnosti.

Následne s vypracovanou dokumentáciou, najmä spoločenskou zmluvou, dokladmi od sídla a dokladmi potrebnými pre konateľa, môžete zaniesť podanie na miestne príslušný súd. Po schválení sa potom prihlásite na daňový úrad k správcovi dane. Pri osobnom vybavení počítajte so stratou času a plnou sumou všetkých poplatkov vrátane toho súdneho.

Svojpomocné založenie online: Druhou možnosťou je absolvovať vyššie spomínaný proces a vybaviť si elektronický občiansky preukaz, prípadne ak ho už máte, tak len zaručený elektronický podpis k nemu. Za týmto účelom treba navštíviť najbližšie obvodné oddelenie Policajného zboru, ktoré je miestne príslušné vášmu trvalému bydlisku.

Po získaní elektronického podpisu viete vybaviť online získanie živnostenského oprávnenia so živnostenským listom a podanie návrhu na zápis obchodnej spoločnosti na súd. Osobne však budete musieť stále ísť vyriešiť overenie podpisov. Pri vybavovaní online ušetríte na poplatkoch živnostenskom úrade a aj na súdnom poplatku, tam dokonca až 150 €.

Založenie na kľúč online: Najpohodlnejšou možnosťou, ako založiť s.r.o. spoločnosť online, je využiť služby profesionálnych firiem zaoberajúcich sa zakladaním obchodných spoločností na dennej báze. Odpadnú vám starosti so svojpomocným zakladaním cez portál slovensko.sk, nebudete si musieť vybavovať ZEP a navyše môžete aj ušetriť.

Ak by ste aj mali ZEP a elektronický občiansky preukaz, čiže by ste mohli využiť zľavu z poplatkov, veľkú finančnú úsporu predstavujú náklady na právnika. Pokiaľ by ste si len stiahli nejaké vzory dokumentov cez internet, väčšinou by vám ich súd pre formálne či vecné nedostatky asi vrátil. V takomto prípade je úspora teda nie len finančná, ale tiež časová.

Pohodlné založenie S.R.O. online
– rýchle spracovanie
– ušetríte peniaze, žiadne skryté poplatky
– zadanie objednávky trvá iba pár minút
– prehľad o všetkých krokoch
– profesionálny prístup


Najčastejšie otázky o založení s.r.o. spoločnosti cez internet

Najčastejšie otázky o založení s.r.o. spoločnosti cez internetV prípade, že by ste chceli založiť „eseročku“ sami a online, je potrebné prekonať viacero technických aj praktických prekážok. Väčšina podnikateľov sú ale v tejto oblasti bohužiaľ na laickej úrovni a preto prichádza dosť často k nedorozumeniam.

Aby sme im predišli, prinášame odpovede na najviac kladené otázky:

Aké výhody má založenie s.r.o. online oproti osobnému zakladaniu?

Ide hlavne o finančnú úsporu, oproti osobnému vybavovaniu máte napríklad pridanie voľnej živnosti do predmetu podnikania zadarmo a pri viazanej či remeselnej živnosti 50 % zľavu z poplatku. Takú istú zľavu máte aj pri súdnom poplatku. Pokiaľ bude celý proces bez problémov, môže sa jednať aj o časovú úsporu, okrem overenia podpisu nemusíte nikam ísť.

Mám elektronický občiansky preukaz už niekoľko rokov, nestačí to?

Nie, pokiaľ ste si k nemu nevybavovali aj zaručený elektronický podpis. To, že ho nemáte, spoznáte tak, že ste dostali len čítačku čipu v občianskom a máte len bezpečnostný kód. Aby ste si mohli s.r.o. založiť cez portál slovensko.sk, potrebujete nainštalovať software pre vytvorenie a používanie zaručeného elektronického podpisu a mať aj PIN kód k nemu.

Viem vybaviť online aj sídlo firmy? Čo k tomu potrebujem?

Pokiaľ budete riešiť sídlo vo forme prenajatej kancelárie, potrebujete mať súhlas od vlastníka nehnuteľnosti so zriadením sídla spoločnosti v prenajatej kancelárii. Ak to ale chcete mať pohodlnejšie a zároveň úspornejšie, môžete si vybaviť virtuálne sídlo. V tomto prípade ho získate naozaj online a bez osobných návštev a získavania súhlasov s vlastníkom priestoru.

Koľko stojí vydanie elektronického občianskeho preukazu a ZEP?

Pokiaľ budete meniť občiansky preukaz v rámci skončenia lehoty platnosti toho predošlého, získavate nový občiansky aj s elektronickým čipom automaticky a bezplatne. Pri výmene na požiadanie sa platí elektronický kolok a to vo výške v závislosti od rýchlosti vydania nového občianskeho. Čítačku kariet a softwarové vybavenie k ZEP získavate zadarmo.

Skúsenosti pri zakladaní s.r.o. svojpomocne online

Skúsenosti pri zakladaní s.r.o. svojpomocne onlineV snahe ušetriť sa stále veľa začínajúcich podnikateľov spolieha pri zakladaní spoločnosti s ručením obmedzeným na svoje vlastné sily. Pri zakladaní „eseročky“ online sa však stretávajú s pomerne veľkým množstvom komplikácií a z nich prameniacich chýb.

Toto sú tie najčastejšie, na ktoré by ste sa mali pripraviť aj vy:

problém s nainštalovaním ovládačov a softwaru pre čítačku kariet, čo môže spôsobiť problém aj s dostupnosťou na samotný portál pri prihlásení sa
neaktuálne certifikáty a dôležité súčasti softwaru pre zaručený elektronický podpis, čo môže zas spôsobiť problémy pri podpisovaní podania so žiadosťou o zápis
naskenovanie dokumentov v príliš vysokom alebo príliš nízkom rozlíšení, oboje má za následok nutnosť opakovania tohto úkonu, čo spôsobí časové zdržanie
formálne a vecné nedostatky v samotnej zakladateľskej listine či spoločenskej zmluve, prípadne neoverenie podpisu na zmluve alebo neoverenie podpisového vzoru
faktické nedostatky, napríklad žiadosť o zápis sídla, ktoré nespĺňa podmienky, zle zvolené obchodné meno, zle zvolený predmet podnikania či nedoplatky na daniach

ŽIADNA ÚSPORA ČASU A ANI PEŇAZÍ

Šanca, že sa vám svojpomocne podarí zrealizovať založenie spoločnosti s.r.o. už na prvý krát a bez akýchkoľvek obštrukcií, komplikácií alebo zdržaní, je bohužiaľ príliš malá. Skúsenosti ukazujú, že laici majú naozaj problém so založením spoločnosti a preto sa do popredia čoraz viac dostávajú profesionálne služby.

Založenie s.r.o. online na kľúč u profesionálov

Založenie s.r.o. online na kľúč u profesionálovPokiaľ ide o najpohodlnejší a najefektívnejší spôsob založenia spoločnosti s ručením obmedzeným cez internet, tak je to využitie služby zakladania „eseročky“ na kľúč. Ak si myslíte, že sa jedná o investíciu, ktorú si nemôžete dovoliť, mýlite sa.

Netreba totiž zabúdať na dva podstatné rozdiely:

Prvým rozdielom je, že firma zakladajúca spoločnosti vie ušetriť na právnych službách. Druhým faktorom je úspora na poplatkoch, nakoľko firma využíva elektronický podpis.

Pokiaľ berieme do úvahy, že budete chcieť zobrať proces založenia spoločnosti naozaj vážne, mali by ste si dať vypracovať zakladateľskú zmluvu aj návrh na zápis spoločnosti do Obchodného registra právnikovi. To môže stáť pokojne aj 300 € alebo viac, v závislosti od zložitosti prípadu. Založenie s.r.o. na kľúč sa teda už oplatí viac.

Navyše, založenie od špecialistov na s.r.o. znamená tri ďalšie výhody:

prvou je pohodlie, nakoľko jediné, čo budete pri založení firmy na kľúč potrebovať, je ísť overiť vlastné podpisy k notárovi alebo na matriku
druhou je efektivita, nakoľko pri tomto spôsobe zakladania firiem je celý proces rýchlejší, bezproblémovejší a z vášho pohľadu finančne výhodnejší
treťou výhodou je, že okrem toho, že spoločnosť zakladajú firmy za vás všetky dokumenty pripraví a podá, vám poskytne tiež nevyhnutné poradenstvo v cene

Veľkou výhodou takéhoto spôsobu je, že si ušetríte nielen peniaze a čas, ale získate istotu, že pri splnení zákonných podmienok sa podarí spoločnosť naozaj založiť. Ak si budete vyberať špecialistu, ktorému celý proces zakladania zveríte, takúto garanciu určite žiadajte.

Pohodlné založenie S.R.O. online
– rýchle spracovanie
– ušetríte peniaze, žiadne skryté poplatky
– zadanie objednávky trvá iba pár minút
– prehľad o všetkých krokoch
– profesionálny prístup


Pre úplne bezproblémové založenie odporúčame zvoliť aj možnosť virtuálneho sídla. Keď ste sa už rozhodli založiť si firmu z prostredia domácnosti, je práve vybavenie takéhoto sídla spoločnosti naozaj tou najpohodlnejšou a najefektívnejšou cestou. Získate zároveň veľmi lukratívnu adresu pre podnikanie, čo je ďalšie plus pre biznis v budúcnosti.

SLEDUJTE REFERENCIE A CENU

Najčastejšie stojí kompletné založenie s.r.o. na mieru od špecialistov zhruba od 300 do 400 €. Ak bude ponuka príliš nízka, môže to byť podozrivé, preto si vždy pozrite referencie danej spoločnosti a zistite si spokojnosť klientov z minulosti. Šetriť v tomto prípade sa nevypláca.

Odporúčania na záver, ako založiť s.r.o. online a pohodlne

Odporúčania na záver, ako založiť s.r.o. online a pohodlnePokiaľ si trúfate na založenie s.r.o. svojpomocne, cez internet to bude v prípade 100 % fungovania určite rýchlejšie a jednoduchšie, rovnako tiež lacnejšie. Skúsenosti väčšiny začínajúcich podnikateľov sú ale bohužiaľ v tomto ohľade skôr negatívne.

Pre úspešné založenie spoločnosti ale nezabudnite aj na „offline“ faktory:

majte 100 % pripravenú celú dokumentáciu a to vrátane zakladajúcej alebo spoločenskej zmluvy, určite sa nespoliehajte na anonymné vzory na internete
nezabudnite na podlžnosti voči daňovému úradu a Sociálnej poisťovni, súd totiž bude pri zápise obchodnej spoločnosti preverovať nedoplatky a registre dlžníkov
dôležité je splniť nielen formálne, ale aj vecné podmienky, napríklad sídlo musí spĺňať tiež niektoré legislatívne nároky, najistejšie je využiť služby virtuálneho sídla
nezabudnite, že ak už máte jednoosobovú spoločnosť s.r.o. a tá má byť spoločníkom v ďalšej, zo zákona to nie je možné, spoločníkom nemôže byť „eseročka“ len s jedným spoločníkom

Najspoľahlivejším spôsobom, ako si bez straty energie, času a nervov založiť obchodnú spoločnosť online, je využiť služby profesionálnych firiem zameraných čisto na zakladanie spoločností. Ak si zvolíte takéhoto špecialistu s dostatočnými referenciami, jediné, čo musíte spraviť, je overiť svoje podpisy. Vtedy si „eseročku“ naozaj založíte z pohodlia domu.

Pohodlné založenie S.R.O. online
– rýchle spracovanie
– ušetríte peniaze, žiadne skryté poplatky
– zadanie objednávky trvá iba pár minút
– prehľad o všetkých krokoch
– profesionálny prístup


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here